یک ماجراجوییِ فانتزی

توسط ۲۲ آذر ۱۳۹۸ دی ۱۱ام, ۱۳۴۸ فیلم

به شخصه برای تماشای این سریال، نه تحقیق خاصی کردم و نه از کسی پیشنهادی دریافت کردم، تنها یک تریلر یکی دو دقیقه‌ای (انتهای همین مطلب قرار دادم) از آن تماشا کردم. البته تاکنون تنها قسمت اول آن را دیده‌ام و سایر قسمت‌ها را اگر عمری باقی بود، به ترتیب، هفته‌ای یک قسمت تماشا خواهم کرد. نکند انتظار دارید هر روز یک قسمت از آن را ببینم؟ بیخیال! من سابقه دیدن روزانه یک قسمت از سریال را دارم ولی به سرانجام خوبی نرسید، سریال peaky blinders ،Vikings و … هیچکدام را تا انتها ادامه ندادم، شاید چون عادت داشتم هر روز یک قسمت را ببینم، پس از اینکه یکی دو روز نمی‌توانستم قسمتی ببینم، دیگر از ادامه سریال دست می‌کشیدم! برای همین تصمیم گرفتم سریال را نکُشم! و به آن احترام بگذارم و تنها هفته‌ای یک قسمت از آن را ببینم! با این برنامه موفق شدم فصل اول سریال‌های Stranger Things و True Detective را همزمان پیش ببرم و تا انتها به آنها پایبند باشم. حالا بعد از گذشت چندماه از تمام شدن این سریال‌ها، دوباره باید برنامه منظمی برای تماشای سریال داشته باشم و His Dark Materials شروع این برنامه است.

شاید اگر قرار باشد لیستی از ‌دسته‌بندی‌های مورد علاقه‌ام در زمینه فیلم را یادداشت کنم، مطمعناً در صدر آنها جایی برای فیلم‌های فانتزی نیست! ولیکن تماشای هفتگیِ سریالی فانتزی-ماجراجویانه، می‌تواند گزینه خوبی باشد. اما نکته مهم در چنین سریال‌هایی، قطعا کیفیت ساخت است! چیزی که در سریال His Dark Materials مورد توجه قرار گرفته و سطح بالایی دارد.

سریال His Dark Materials اقتباسی لایو اکشن از رمانی به همین نام اثر فیلیپ پولمن (Philip Pullman) است.

لایو اکشن به نوعی از فیلم‌ها که به جای پویانمایی یا به عبارت دقیق‌تر تصاویر متحرک از افراد واقعی “انسان یا حیوان” استفاده می‌کند، می‌گویند که در لغت به معنای “حرکت زنده” است. البته این سبک فقط به فیلم تعلق ندارد بلکه برای بازی‌های ویدویی و رسانه‌های بصری هم استفاده می‌شود. به طور خلاصه لایو اکشن چیزی بین فیلم و پویانمایی است.

منبع: بروزآنلاین

خب قرار است در His Dark Materials با ماجراجویی‌های (احتمالا خطرناک) دختربچه ای ۱۲-۱۳ ساله به نام لایرا (Dafne Keen) همراه باشیم که در طفولیت توسط لرد عزریل (James McAvoy) به آکسفورد رفته و به استادی به اسم کارن (Clarke Peters) تحویل داده شده تا از اون محافظت کنه.
در کنار هر شخصیت این فیلم حیوانی وجود داره، همونطور که ابتدای سریال اعلام میشه، این حیوانات در واقع انسان‌هایی در کالبد حیوانی هستند…
فصل اول این سریال در ۸ قسمت تولید و سریال برای فصل دوم نیز تمدید شده است که فیلمبرداری و تولید آن در حال انجام است.

پخش فصل اول سریال His Dark Materials از تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۳ آبان ۱۳۹۸) از شبکه HBO و یک روز زودتر و در تاریخ ۳ نوامبر امسال (۱۲ آبان ۹۸) از شبکه BBC One آغاز شده که طبق برنامه هفتگی پخش، سریال His Dark Materials قرار است یک روز زودتر در بریتانیا منتشر شود و فردای آن شاهد پخش این سریال در آمریکای شمالی و دیگر کشورهای جهان باشیم.

منبع: زومجی

پاسخی ثبت کنید